top of page

Kamila Dróżka

Country Manager Poland & CEE, CriteoCountry Manager Poland & CEE, Criteo

Na czym polega Twoja praca?


Jestem odpowiedzialna w Criteo za zespół obsługujący klientów na rynku polskim i Europy Środkowo-Wschodniej. Zajmuję się tworzeniem strategii dla całego rynku i odpowiadam za realizację celów biznesowych. Ważną częścią mojej pracy jest rozwijanie relacji z klientami i naszymi partnerami tak, aby efektywnie wykorzystać zasoby i zapewnić jak najlepsze wyniki z kampanii Criteo. Systematyczny kontakt z naszymi największymi klientami zapewnia mi kompleksową wiedzę o tym, co dzieje się na rynku i jak możemy pomóc naszym partnerom w realizacji ich strategii.


Jak wygląda Twoje miejsce pracy?


Pracuję głównie z domu, tutaj czuję się bardziej efektywna. Do biura wybieram się co jakiś czas, żeby spędzić czas z moim zespołem, spotkać się z ludźmi z innych zespółów oraz przełamać rutynę pracy z domu. Mam to szczęście, że Criteo daje możliwość pełnego wyboru skąd pracujemy (dom vs. biuro), co bardzo doceniam, szczególnie że mam 2.5 letnią córkę, więc oszczędzanie czasu na jakikolwiek dojazd do biura jest bezcenne.


Z jakiego komputera korzystasz?


Laptop Lenovo z dodatkowym monitorem, myszką i klawiaturą.


Z jakiego smartfona korzystasz?


Iphone XR - mam go już 5 lat i póki co mnie nie zawiódł :)


Jakie aplikacje pomagają Ci dbać o Twoją produktywność?


Outlook Calendar, One note, lubię też mieć spisane najważniejsze zadania na sticky notes na pulpicie.


Z jakich innych gadżetów korzystasz?


Korzystam ze smartwacha głównie po to, żeby mi przypominał, że co jakiś czas trzeba wstać i się poruszać. Mam tendencję to tego, że jak usiądę do komputera o 9, to wstaję od niego dopiero po kilku godzinach, a niestety nie jest to najlepsze dla kręgosłupa. Dlatego smartwatch dyscyplinuje mnie, żeby wstać i zrobić kilka króków przynajmniej raz na godzinę.


Jakie są Twoje lifehacki na efektywną pracę?


Myślę że jest ich kilka: kiedy mam do zrobienia coś ważnego, złożonego, na co muszę poświęcić więcej czasu, blokuję sobie czas w kalendarzu, najlepiej na początku dnia, wyłączam wszelkie notyfikacje (Outlook, Slack) i staram się skupić tylko na tym zadaniu i jeśli to możliwe, ukończyć je w tym czasie. Satysfakcja jest wówczas ogromna i nastraja pozytywnie na resztę dnia - wszystko inne wydaje się prostsze.

Szybkie, krótkie zadania staram się wykonywać od razu - jestem typem achievera, więc daje mi to dodatkowy boost. Zawsze dążę do ''pustej skrzynki'' - w widoku głównym mam tylko maile, do których muszę wrócić, natmiast resztę przenoszę do folderów.

Poza tym staram się być zawsze poinformowana - czytać newslettery innych zespołów, informacje o projektach wewnętrznych wysyłanych w organizacji - mimo że zajmuje to czas, to później często pozwala ten czas oszczędzić.


Jaki jest Twój sposób na relaks w trakcie/po pracy?


Tak jak wspominałam, mam 2.5 letnią córkę i zabawa z nią pozwala mi automatycznie wyłączyć tryb praca i przejść na tryb: czas wolny / rodzina. Staram się też raz w tygodniu pójść na jogę. Natomiast muszę przyznać, że czasami po intensywnym weekendzie, to właśnie włączenie komputera w poniedziałek rano z filiżanką kawy jest relaksem i myślę że rodzice małych dzieci mnie zrozumieją. :)


Skąd najbardziej lubisz czerpać wiedzę o marketingu?


Przeglądam systematycznie Linkedin i to stamtąd czerpię najwięcej informacji o tym, co dzieje się w marketingu. Bardzo inspirujące są też dla mnie konferencje - pozwalają zobaczyć jakie są topowe tematy i posłuchać ekspertów, a przy okazji porozmawiać z ludźmi z branży.


Czy możesz polecić jakieś lektury, filmy, seriale, płyty, programy spoza świata marketingu, które warto znać, pracując w marketingu? 🙂


Zawsze polecam klasyk: film ''Pożegnanie z Afryką''. Nie jest związany z marketingiem ale biorąc pod uwagę, jak intensywna może być nasza praca, oglądanie kadrów z tego filmu i słuchanie towarzyszącej im przepięknej muzyki jest ukojeniem dla duszy w nawet najbardziej stresującym czasie.Comments


Commenting has been turned off.

Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz dołączyć do grona autorów lub zespołu NM?

Skontaktuj się z nami >

© 2012-2024 NowyMarketing jest marką 143Media Sp. z o.o.

bottom of page