top of page

Iwona Polak

Head of Marketing, NapoleonCatHead of Marketing, NapoleonCat

Na czym polega Twoja praca?


Budowanie, planowanie i współdowożenie strategii marketingowej. A co za tym idzie budowanie zespołów marketingowych w taki sposób by skutecznie osiągać cele biznesowe firmy, przy jednoczesnym dbaniu o kondycję zespołu i odpowiednim zarządzaniu i wspomaganiu talentów zespołowych.


Jak wygląda Twoje miejsce pracy?


Gdy patrzę ponad ekran laptopa widzę niebo, i ten widok bardzo mi się podoba - pomaga mi się skupić i uporządkować myśli. Ale jak zatęsknię za widokiem na Pałac Kultury i Nauki to ruszam do biura ;) Także głównie pracuje z domu, ale od czasu do czasu, przy okazji realizowania projektów, onboardingu nowych pracowników czy spotkań zespołowych pracuje też z biura.


Jestem wzrokowcem i na biurku mam zawsze komplet kolorowych mazaków i stos notatek, obok stoi kawa - ostatnio tylko bezkofeinowa. No i oczywiście dodatkowy ekran i telefon. No i jak mogłam na pierwszym miejscu nie wspomnieć o rysunkach dzieci?! ;)


Z jakiego komputera korzystasz?


MacBook Air 13 cali, dodatkowy monitor.


Z jakiego smartfona korzystasz?


iPhone 11


Jakie aplikacje pomagają Ci dbać o Twoją produktywność?


Zazwyczaj preferuje aplikacje i toole, które pomagają mi nie tylko uporządkować pracę, mieć na nią holistyczne spojrzenie, ale również takie które usprawniają pracę zespołową.


NapoleonCat - do zarządzania social mediami w jednym miejscu. Żaden komentarz czy wiadomość nie ma prawa zginać, zwłaszcza te spod reklam co mogą wiele nabroić w kampanii. Możliwość zespołowej moderacji i analityka pokazująca postępy prac.


Slack - by rozmawiać w zespole i wymieniać się informacjami z innymi zespołami. No i cenię wszystkie integracje wokół slacka.


ClickUp - wszystkie zadania w ramach różnych projektów w jednym miejscu. Super widok na zespół.


Looker Studio - od widoku na dane zaczynam zawsze dzień.


No i Google Calendar, który właśnie mi przypomina, że za dziesięć minut zaczynam spotkanie ;)


Z jakich innych gadżetów korzystasz?


Nie jestem typem gadżeciary, bardziej mi w duszy gra minimalizm.


Jakie są Twoje lifehacki na efektywną pracę?


Zacznę od "zdrowej asertywności". W stosunku zarówno do współpracowników jak i do swoich ambicji. Radzenie sobie z wewnętrzną i zewnętrzną presją, która potrafi tak samo zmotywować jak i zniechęcić do pracy. I chyba nieustanna praca nad dystansowaniem się. By przekładać własne MISIE "mi się podoba, mi się nie podoba" nad to co jest, albo może być skuteczne.


Jaki jest Twój sposób na relaks w trakcie/po pracy?


Szczerze? Nie odkładanie zadań na "później", które wiszą jak czarna chmura. A i zasada jaką wprowadziłam w zespole: w piątek nie przyjmuje wiadomości w stylu "Czy znajdziesz czas w przyszłym tygodniu, żeby dłużej porozmawiać". Prawdziwy relaks jest wtedy gdy jednocześnie odpoczywa ciało, umysł i emocje.


Poza tym, podróże, książki i joga kundalini.


Skąd najbardziej lubisz czerpać wiedzę o marketingu?


Z własnych doświadczeń, learningów z projektów i danych. Ale przede wszystkim z popełnionych błędów, które nie zamiecione pod dywan mogą być dla nas ogromną skarbnicą wiedzy i biznesowej intuicji.


Czy możesz polecić jakieś lektury, filmy, seriale, płyty, programy spoza świata marketingu, które warto znać, pracując w marketingu? 🙂


Sięgnęłabym bardziej w stronę teatralnych desek i scenariuszy łączący świat pracy i życia osobistego jak Sztuka Tiramisu - wystawiana w Domu Kultury Kadr.


Pozycje książkowe, które mają szanse zmienić nasz sposób myślenia jak, "Odwaga bycia nielubianym" autora Ichirō Kishimi; czy "Minuta dla samego siebie" Spencera Johnsona.


Comments


Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz dołączyć do grona autorów lub zespołu NM?

Skontaktuj się z nami >

© 2012-2024 NowyMarketing jest marką 143Media Sp. z o.o.

bottom of page