top of page

Dlaczego warto korzystać z PKO Płacę później? Tak argumentują to sami klienci


PKO Płacę później

Od startu usługi z zakresu płatności odroczonych PKO Płacę później minął już niemal rok. Przez ten czas skorzystało z niej 125 tysięcy klientów PKO Banku Polskiego. Co skłoniło ich do podjęcia takiej decyzji? Dlaczego warto korzystać z tego typu płatności? Co różni PKO Płacę później od innych podobnych usług dostępnych na rynku finansowym? Oto PKO Płacę później w opinii samych użytkowników, zapytanych przez bank.


Płatności odroczone dostępne są na polskim rynku od niedawna. Mimo wielu dostępnych sposobów finansowania zakupów, klienci coraz częściej wybierają właśnie tę opcję. Co o tym decyduje? Argumentów jest przynajmniej kilka. W bardzo dużym uproszczeniu można jednak sprowadzić je do wygody codziennego korzystania z tego typu usługi. Płatność odroczona jest szybka i bezproblemowa zarówno w momencie zapłaty za dany towar czy usługę, jak i w momencie regulowania należności wobec instytucji finansującej.


Przyjrzymy się temu zagadnieniu na podstawie PKO Płacę później. To usługa właśnie z zakresu płatności odroczonych, która w ofercie PKO Banku Polskiego zadebiutowała w wyjątkowo gorącym okresie – tuż przed sezonem świątecznym w 2022 roku. Jej koncepcja przypadła do gustu klientom do tego stopnia, że już 125 tysięcy osób korzystających z usług największego polskiego banku aktywowało również PKO Płacę później. Oto dlaczego.


PKO Płacę później – przyjemność robienia zakupów na pierwszym miejscu


Korzystanie z usługi PKO Płacę później, w swoim założeniu, jest naprawdę proste co potwierdzają klienci w badaniu. Zdecydowana większość z nich stwierdziła , że zarówno proces aktywacji usługi jak i codzienne korzystanie z niej jest szybkie, wygodne, i bezproblemowe. Co na to wpłynęło?


Zacznijmy od momentu samej aktywacji usługi. Wystarczy tylko kilka kliknięć, zgoda na weryfikację w bazach danych i gotowe – można korzystać z przyznanego limitu. Obecnie jest to maksymalnie 1000 złotych. To w sam raz na mniejsze zakupy. Co z większymi? Część klientów uznała, że większa kwota do wykorzystania mogłaby im się przydać i niewykluczone, że bank podwyższy ten maksymalny limit.


Jak płacić przy pomocy PKO Płacę później? Dokładnie tak samo, jak przy pomocy pieniędzy zgromadzonych na koncie. Działają kody BLIK, można również korzystać z pay by link w iPKO. To jedne z najpopularniejszych metod płatności internetowych, a to właśnie na zakupy online te środki z przeznaczane są najczęściej. W odróżnieniu od innych podobnych rozwiązań, ze wsparciem PKO Płacę później można też zapłacić w sklepie stacjonarnym – BLIKIEM.


Równie proste, co płacenie za towary, jest również oddanie wydanej kwoty. Można to zrobić w dowolnym momencie po zaksięgowaniu, korzystając z opcji spłaty samodzielnej. Można również poczekać 30 dni, kiedy to środki zostaną automatycznie pobrane z rachunku w PKO Banku Polskim.


Wszystkie procedury: od aktywacji usługi, przez płatność, po rozliczenie transakcji są szybkie i przyjazne dla użytkownika. A o to właśnie chodzi w usługach z zakresu płatnościach odroczonych.


Najlepsza opcja dla niezdecydowanych


Wahanie się, kupić czy nie kupić danej rzeczy, to uczucie, które zna prawdopodobnie każdy.


Gdy kupujemy towar, co do którego nie mamy pewności, czy sprosta naszym oczekiwaniom, można zapłacić za niego przy pomocy PKO Płacę później. Nie wydajemy pieniędzy, a kurier dostarcza przesyłkę z zakupioną rzeczą do domu. Można ją przymierzyć, przetestować i w spokoju zdecydować o tym, co dalej. Zostaje? Dokonujemy spłaty samodzielnie lub czekamy na automatyczną. Wraca? Towar odsyłamy i czekamy na środki, które automatycznie trafią na konto do spłaty transakcji. Dysponując nimi z powrotem można od razu dokonać spłaty samodzielnie, albo poczekać na spłatę automatyczną.


To szczególnie istotne w sytuacji, gdy np. trudno nam ocenić, który z dwóch podobnych produktów kupić albo który rozmiar będzie lepiej nam pasował. Nie trzeba czekać na zwrot pieniędzy za ten pierwszy nietrafiony i kupować kolejny, tylko od razu zamówić dwa (lub więcej) do wyboru, korzystając z limitu PKO Płacę później.


Dodatkowe saldo na wszelki wypadek


Kiedy jeszcze przydaje się PKO Płacę później? Chociażby wtedy, gdy potrzebujemy pilnie kupić daną rzecz, a pieniędzy na koncie na razie mamy za mało. W takiej sytuacji nie trzeba już czekać do wypłaty wynagrodzenia czy uzależniać zakup jednej rzeczy od sprzedaży innej. Wystarczy skorzystać z pieniędzy dostępnych w ramach PKO Płacę później.


Środki pojawiły się na koncie? Podobnie jak w powyższym przykładzie można zrobić spłatę samodzielnie. Można też spokojnie poczekać na spłatę automatyczną, przez co cały proces jest jeszcze wygodniejszy.


Szybki i prosty dostęp do pieniędzy pożyczkowych


Usługi z zakresu płatności odroczonych to również dobry sposób na pozyskanie szybkiego finansowania na nieplanowany wydatek. Przykład? Jedna z sytuacji, która może przytrafić się każdemu i to praktycznie codziennie. Wyobraźmy sobie awarię samochodu, z którego korzystamy na co dzień w życiu prywatnym czy w sprawach służbowych. Niestety aktualny stan konta nie pozwala na jego szybką naprawę. Czekanie, dla przykładu, do kolejnego miesiąca, oznacza poważne komplikacje w codziennym życiu. Co robić w takiej sytuacji?


Dotychczas jedną z opcji, na które decydowali się Polacy było skorzystanie np. z usług firm pożyczkowych Z PKO Płacę później pieniądze można pozyskać szybko i prosto.


Należność w warsztacie czy sklepie z częściami można uregulować przy pomocy tej usługi. Korzystanie z takich dodatkowych środków nie wiąże się z opłatami czy odsetkami (o ile spłacimy to w ciągu 30 dni), co oznacza finansową ulgę w razie potrzeby nagłego skorzystania z dodatkowej sumy pieniędzy.


Usługi z zakresu płatności odroczonych w oczach klientów: to usługa, która pomaga


PKO Bank Polski, w ramach badania satysfakcji klientów, spytał użytkowników PKO Płacę później o ich odczucia związane z nową usługą - dominują bardzo pozytywne opinie. Klienci banku zwracają uwagę właśnie na prostotę usługi i to, jak bardzo może okazać się potrzebna. W jakiej sytuacji? Dosłownie w każdej, gdy tylko będą chcieli, skorzystać z dodatkowych pieniędzy. To właśnie mniej lub bardziej nagła potrzeba jest tym, co sprawia, że klienci korzystają z usług z zakresu płatności odroczonych. A przecież takie potrzeby zdarzają się nam co jakiś czas. Warto jest więc mieć zanadrzu taką dodatkowa opcję ich finansowania.


PKO Płacę później to usługa z zakresu płatności odroczonych dostępna dla klientów PKO Banku Polskiego. Można ją znaleźć zarówno w serwisie internetowym iPKO, jaki w aplikacji mobilnej IKO. Można nią płacić za zakupy w sklepach internetowych jak i stacjonarnych (płatność BLIK). Jej aktywacja jest bardzo szybka i łatwa, dlatego jeśli jesteś klientem albo klientką PKO Banku Polskiego, najlepiej aktywuj i przekonaj się o jej możliwościach i o tym, czy i Tobie okaże się przydatna (i aktywacja i korzystanie jest bez opłat wystarczy, że spłacasz transakcje w ciągu 30 dni). Aktywacja usługi PKO Płacę później zależy od pozytywnej oceny zdolności kredytowej osoby zainteresowanej.

Więcej informacji o tej usłudze można znaleźć na stronie internetowej PKO Płacę później.


Comments


Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz dołączyć do grona autorów lub zespołu NM?

Skontaktuj się z nami >

© 2012-2024 NowyMarketing jest marką 143Media Sp. z o.o.

bottom of page