top of page

Artur Pajkert

CMO cyber_Folks


Artur Pajkert, CMO cyber_Folks

Na czym polega Twoja praca?


Kiedy myślisz o własnej stronie, blogu, o sklepie internetowym - to potrzebujesz domeny, aplikacji, serwera. Moja praca polega na tym, żeby w Twojej głowie nasza żółta marka pojawiła się wtedy jako pierwsza myśl, żeby pierwszym skojarzeniem było: "muszę iść do tych kapitalnych ludzi w żółtych bluzach, oni mi pomogą". Zarządzam marketingiem cyber_Folks.


Jak wygląda Twoje miejsce pracy?


Pracuję z domu, ale także odwiedzam nasze biura w Polsce, Rumunii, Chorwacji, pracuję na planach filmowych i w studiu podczas kręcenia video, na targach i konferencjach.


Z jakiego komputera korzystasz?


Nieważne jaki komputer, ważne żeby klawiatura i myszka byłyżółte. Podłączam je pod własnej konstrukcji PC, Z 32 wątkowym procesorem, 64 GB RAM, szybkimi dyskami NVMe, NVIDIA RTX 3080 Ti do tego zewnętrzna macierze NAS. W podróży i sprawach biurowych sprawdza mi się MacBook Pro, 16 GB RAM, podstawowa konfiguracja - ale też podłączam sobie żółtą mysz i klawiaturę.


Z jakiego smartfona korzystasz?


Samsung S23 Ultra (ze względu na jakość zdjęć i video)


Jakie aplikacje pomagają Ci dbać o Twoją produktywność?


Excel, Jira, Google Keep jako platforma notatek.


Z jakich innych gadżetów korzystasz?


Poza żółtą klawiaturą i myszką - aparaty pełnoklatowe, rekordery audio - sprzęt do nagrywania video, konsola Loupedeck. W klawiaturze używam dedykowanych przycisków do emoji podczas pisania w social media i na komunikatorach.


Jakie są Twoje lifehacki na efektywną pracę?


Dobre planowanie i oprogramowanie, usprawniające zadania (np. napisaliśmy własną aplikację do tworzenia banerów reklamowych, która produkuje dla nas 900 banerów na minutę, więc graficy nie muszą się tym zajmować). Ale generalnie praca moim zdaniem jest efektywna, jeśli pozwalamy sobie na odpowiednio długą fazę myślenia i planowania, a potem po prostu realizujemy plan.


Jaki jest Twój sposób na relaks w trakcie/po pracy?


Sport, majsterkowanie (mind you - tylko żółtymi narzędziami, np. DEWALT), czas z bliskimi.


Skąd najbardziej lubisz czerpać wiedzę o marketingu?


YT - głównie w twardych obszarach, LI, Książki - głównie o miękkich obszarach (np. Kahneman), konferencje (I love marketing, Internet Beta, InfoShare, GPeC, TEH), periodyki np. eCommerce w Praktyce ;)


Czy możesz polecić jakieś lektury, filmy, seriale, płyty, programy spoza świata marketingu, które warto znać, pracując w marketingu? 🙂


Wszystko, co wiąże się z programowaniem, zwłaszcza w obszarze web: technologie frontendowe i backendowe, bazy danych, PHP, javascript - to bardzo pomaga. Jeśli chodzi o filmy to dobrze wspominam "Suits", "Grę o Tron", "Star Wars".

bottom of page