top of page

Ola Bilińska

Head of Customer Success, KODAHead of Customer Success, KODA

Na czym polega Twoja praca?


Moja pozycja to Head of Customer Success w KODA, a na co dzień zajmuję się współpracą z klientami – dbam o to, aby chatboty i voiceboty, które wdrażamy, były skuteczne i przydatne dla użytkowników końcowych, aby odpowiadały na biznesowe potrzeby naszych klientów i aby ci czuli się przez nas zaopiekowani i pewni, w ciągle zmieniającym się świecie nowych technologii. To wiele spotkań, maili, prezentacji, raportów, budowania relacji i bycia na bieżąco ze światem AI.


Jak wygląda Twoje miejsce pracy?


Najbardziej lubię pracować z biura i tak najczęściej robię. Możliwość przebywania razem i słuchania osób zajmujących się różnymi aspektami pracy – od new businessu, przez osoby prowadzące projekty wdrożeniowe, twórców i trenerów chatbotów w naszej platformie, aż po deweloperów, to kopalnia inspiracji, pomysłów i wiedzy, pozwalająca wyciągać wnioski potrzebne do jak najlepszego prowadzenia naszych stałych klientów. Z praktycznych rzeczy – na moim biurku stoi dodatkowy monitor, stojak na telefon i żel antybakteryjny z pompką – pewne rzeczy się nie zmieniają :)


Z jakiego komputera korzystasz?


Korzystam z MacBooka Air i dodatkowego monitora, który bardzo pomaga, gdy mogę na laptopie robić prezentacje czy pisać maile, korzystając z informacji, które wyświetlam sobie na dodatkowym ekranie.


Z jakiego smartfona korzystasz?


iPhone 12 Pro.


Jakie aplikacje pomagają Ci dbać o Twoją produktywność?


1. Notatki Apple – próbowałam już chyba wszystkich możliwych aplikacji tego typu, bezpłatnych i płatnych, ale zawsze moim pierwszym odruchem było i tak włączenie notatek. Ostatnia aktualizacja systemu, która pozwala na hiperłącza i dodatkowe opcje edycji tekstu, sprawia, że pewnie nie będę w najbliższym czasie szukać niczego innego.

2. W większych i bardziej złożonych zadaniach do map myśli używam Xmind.

3. No i JIRA i jej całkiem niezłe opcje filtrowania i tworzenia tablic zadań i sprintów.


Z jakich innych gadżetów korzystasz?


Wyciszające i bezprzewodowe słuchawki Bose QuietComfort Earbuds II, które polecam do skupienia na pracy, ale nie do spotkań online – chociaż wyciszają wzorowo, jakość połączeń głosowych nie nadaje się do prowadzenia rozmów biznesowych. Więc dodatkowo mam jeszcze jedne, najtańsze i przewodowe słuchawki, które służą mi do spotkań i akurat w tym aspekcie sprawdzają się świetnie.


Jakie są Twoje lifehacki na efektywną pracę?


Wyciszające słuchawki na pewno pomagają mi w skupieniu wtedy, gdy jest to potrzebne. A przy planowaniu zadań, zaczynam od tych, których wykonanie jest konieczne, aby ktoś inny mógł kontynuować swoją pracę. Kolejne są szybkie strzały – jeśli coś zajmie mi 2 minuty, skreślam jak najwięcej takich punktów z listy. Staram się wdrożyć też blokowanie czasu, ale przy pracy na froncie z klientami, nie znalazłam na to jeszcze sposobu.


Jaki jest Twój sposób na relaks w trakcie/po pracy?


Po pracy to zdecydowanie planowanie podróży – na tym etapie, zazwyczaj bardzo intensywnych kilku dni w dużych miastach. Szukanie lotów, hoteli, atrakcji, robienie mapek, spisywanie najważniejszych słów w lokalnym języku itp. Mogłabym to robić godzinami.


Skąd najbardziej lubisz czerpać wiedzę o marketingu?


Praca w Customer Success w nowych technologiach wymaga połączenia trzech obszarów – technologicznego, oczywiście; biznesowego, aby znać moment gospodarczy i rozumieć klientów i ich decyzje; i bardzo ludzki, bo chociaż to oczywistość – to człowiek jest na pierwszym miejscu, zarówno jeśli chodzi o odbiorców technologii, jak i partnerstwo z klientami.


Używam agregatorów treści i na bieżąco przeglądam newsy m.in. z https://www.weforum.org/,

https://news.mit.edu/topic/artificial-intelligence2, https://www.economist.com/artificial-intelligence,

https://techcrunch.com/,

https://businessinsider.com.pl/,

https://www.forbes.pl/,

https://www.rp.pl/,

https://www.wsj.com/,

https://www.nytimes.com/section/business ,

https://fortune.com/.


A dodatkowo lubię słuchać. Klientów, bliskich, ludzi, których mijam – co pozwala też wychodzić z technologicznej bańki i lepiej rozumieć tych, do których te narzędzia są kierowane.


Czy możesz polecić jakieś lektury, filmy, seriale, płyty, programy spoza świata marketingu, które warto znać, pracując w marketingu? 🙂


Polecam reportaże Wydawnictwa Karakter, np. Filipa Springera, i jego „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” o życiu w dawnych miastach wojewódzkich, czy „Wanna z kolumnadą” o zagospodarowaniu polskiej przestrzeni. Podobnie jak słuchanie ludzi, czytanie takich materiałów pozwala lepiej zrozumieć rzeczywistość, nie tylko w naszym najbliższym otoczeniu.


Commenti


Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz dołączyć do grona autorów lub zespołu NM?

Skontaktuj się z nami >

© 2012-2024 NowyMarketing jest marką 143Media Sp. z o.o.

bottom of page