top of page

Nowoczesny e-commerce powinien dążyć do maksymalnego dopasowania się do preferencji klienta


Aleksandra Mikołajczyk-Tomczak, Head of E-commerce and Digital Marketing w ANIA KRUK JEWELLERY
Aleksandra Mikołajczyk-Tomczak, Head of E-commerce and Digital Marketing w ANIA KRUK JEWELLERY

Jakie są 3 czynniki, które Twoim zdaniem najbardziej wpływają na efektywność sprzedaży w e-commerce?


PERSONALIZACJA


Codziennie zmagamy się z milionami bodźców, które rozpraszają naszą uwagę. To właśnie dlatego nowoczesny e-commerce powinien dążyć do maksymalnego dopasowania się do preferencji klienta docelowego. Mowa tutaj o wyszukiwaniu produktu (reklamy), jego ekspozycji na stronie oraz możliwościach przedzakupowego, wirtualnego poznania i sprawdzenia produktu.


BEZPIECZEŃSTWO


Klienci coraz bardziej doceniają transparentność, która daje im poczucie bezpieczeństwa. Jasno sprecyzowane koszty i czas wysyłki, przejrzysta informacja o zwrotach i reklamacjach, opinie i zdjęcia od innych klientów, zaufane formy płatności i konkretne, zgodne z prawdą opisy produktowe i zdjęcia. W dobie wszech informacji Klienci (słusznie!) wymagają od nas konkretnych i prawdziwych danych.


DOSTĘPNOŚĆ


…zarówno pod kątem urządzeń, jak i placementów. Dostępność wspierana także na linii online - sieć stacjonarna. Klienci potrzebują by produkty, którymi są zainteresowani były dla nich dostępne bez względu na kanał, lokalizację czy magazyn. Klient chce eksplorować produkt na swoich warunkach.


Comments


Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz dołączyć do grona autorów lub zespołu NM?

Skontaktuj się z nami >

© 2012-2024 NowyMarketing jest marką 143Media Sp. z o.o.

bottom of page