top of page

Maja Wiśniewska

Head of Marketing w SMSAPIHead of Marketing w SMSAPI

Na czym polega Twoja praca?


Moim najważniejszym zadaniem jako Head of Marketing w SMSAPI jest stworzenie najlepszych warunków dla siebie i zespołu do osiągania celów biznesowych. Jako sprzyjające warunki rozumiem zasoby wewnętrzne i zewnętrzne, budżet, narzędzia, mierniki sukcesu, strategię, kulturę organizacyjną a przede wszystkim wzajemny szacunek i entuzjazm do działań marketingowych. Działamy w modelu SaaS B2B i bliskie nam są działania z zakresu PPC, social media, content, rozwój strony internetowej, SEO, PR, Customer Success, edukacja, e-mail, event marketing, praca na lejkach i wiele innych. Lubię analizować działania biznesowe od różnych stron. Sporo czasu spędzam w narzędziach analitycznych i w Excelu, abyśmy dowozili najlepsze efekty, nie błądząc we mgle. Kierunek wyznaczają mi liczby, a motywację czerpię od ludzi ze wszystkich zespołów w firmie.


Jak wygląda Twoje miejsce pracy?


Pracuję w modelu hybrydowym - 3 dni w domu, 2 dni w biurze w Gliwicach. To dla mnie najbardziej optymalne rozwiązanie, gdzieś pomiędzy ogromną potrzebą przebywania wśród ludzi a spora odległością od biura. :) Bez względu na miejsce pracy jestem rannym ptaszkiem, zwykle pracuję już przed 8. Niezbędnik na moim biurku to dodatkowy ekran, pełen kubek kawy lub herbaty i woda w bidonie. I wygodne krzesło w trosce o odpowiednią postawę.


Z jakiego komputera korzystasz?


Jestem kompletną antygadżeciarą - model i rodzaj komputera jest mi całkowicie obojętny, o ile działa szybko i pozwala na zwinną pracę! Laptop, drugi wygodny ekran, myszka oraz dobrej jakości słuchawki bezprzewodowe to dla mnie zupełnie wystarczający zestaw.


Z jakiego smartfona korzystasz?


Aktualnie z Samsunga S21, chociaż powoli zaczynam przekonywać się do zakupu smartfona z jabłkiem.


Jakie aplikacje pomagają Ci dbać o Twoją produktywność?


Uporządkowany kalendarz prywatny i firmowy to podstawa! Poza wieloma spotkaniami, w których uczestniczę, zawsze blokuję w nim czas na pracę własną. Zespołowo nad zadaniami pracujemy na Trello + na krótkich listach zadań. Spory wpływ na produktywność mają krótkie przerwy bez komputera oraz muzyka w tle - Spotify włączony jest zawsze poza spotkaniami.


Z jakich innych gadżetów korzystasz?


Kindle do czytania książek, słuchawki bezprzewodowe Plantronics.


Jakie są Twoje lifehacki na efektywną pracę?


  1. Balans pomiędzy spotkaniami a pracą własną

  2. Przygotowanie najważniejszych 2-3 zadań na każdy dzień

  3. Planowanie dnia rano, zanim inni rozpoczną pracę

  4. Rezygnacja ze spotkań, które nie są niezbędne

  5. Odpoczynek!!

  6. Ustalanie priorytetów bez skrupułów - dopasowanie ilości pracy do możliwości

  7. Lepiej mniej zadań, ale wykonanych bardziej jakościowo


Jaki jest Twój sposób na relaks w trakcie/po pracy?


Czytam literaturę faktu, praktykuję jogę, gotuję, porządkuję, robię świece sojowe, maluję - rzadko odpoczywam biernie, lubię mieć aktywne zajęcia, które odciążają głowę.


Skąd najbardziej lubisz czerpać wiedzę o marketingu?


Jedną z moich ulubionych konferencji marketingowych jest semKRK, w której prezentacje są bardzo techniczne i konkretne. Poza tym obserwuję różne profile osób, które mnie inspirują np. Kinga Edwards, Karol Dziedzic, Krzysiek Marzec, Witek Wrodarczyk, Wojtek Kardyś, Maciek Lewiński, Artur Jabłoński. Sporo wiedzy znajduję też na grupach tematycznych na Facebooku np. Laski z branży.

コメント


Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz dołączyć do grona autorów lub zespołu NM?

Skontaktuj się z nami >

© 2012-2024 NowyMarketing jest marką 143Media Sp. z o.o.

bottom of page