top of page

Magdalena Urbaniak

Head of Strategy, MaxTRactorHead of Strategy, MaxTRactor

Na czym polega Twoja praca?


Przygotowuję strategie marketingowe dla marek. Udzielam konsultacji w zakresie komunikacji biznesowej, doradzam firmom jak wejść i promować się na rynku polskim i zagranicznym. Organizuję pierwszą w Polsce konferencję AGROCON - marketing dla branży rolnej. Tworzę Agro Academy - hub wiedzy dla osób zarządzających komunikacją marek.


Jak wygląda Twoje miejsce pracy?


Pracuję głównie z domu, z hotelu (często podróżuję) oraz z kawiarni, co uwielbiam. Nie mam specjalnego biurka. Najczęściej mam specjalne miejsca ;)


Z jakiego komputera korzystasz?


McBook Air. Myszka. Drukarka. Czasem dodatkowa lampa do spotkań i webinarów online.


Z jakiego smartfona korzystasz?


iPhone 13 Pro.


Jakie aplikacje pomagają Ci dbać o Twoją produktywność?


Toggl - pokazał mi ile realnie czasu zajmuje mi dane zadanie i pomógł realniej planować taski na dzień i tydzień. To było dla mnie odkrycie. Dodatkowo Trello. Nadal ma nieperfekcyjny UX, ale jest i działa. Stoper. Do blokowania czasu na zadania. Kalendarz Google trzyma mnie w ryzach.


Z jakich innych gadżetów korzystasz?


iPan Air pomaga mi w wyszukiwaniu informacji w trakcie spotkań. Pełni też funkcję dodatkowego ekranu. Jeśli już czytać artykuły online, to na tablecie, nie dektopie ani telefonie. + słuchawki. Z airpodsami się nie rozstaję nigdy.


Jakie są Twoje lifehacki na efektywną pracę?


Praca w blokach. Dla mnie nie ma innej opcji. Wyłączam wszystko na 15, 30 minut i naparzam dane zadanie. Bardzo łatwo się rozpraszam i jak nie narzucę sobie takiego reżimu ze skupienia wyrywa mnie liść za oknem :D


Jaki jest Twój sposób na relaks w trakcie/po pracy?


Książka. Po pierwsze - w końcu nie patrzę w ekran. Czytanie to dla mnie forma medytacji. Uspokaja i relaksuje. Podobnie działa na mnie siłownia. Jeśli uda mi się każdego dnia i poćwiczyć i poczytać, mój mózg jest najszczęśliwszy.


Skąd najbardziej lubisz czerpać wiedzę o marketingu?


Inspiracje znajduję skrolując LinkedIn i Instagrama. Wiedzę czerpię z książek i blogów. Głównie zagranicznych. A eventy - przede wszystkim AGROCON! Występują tam przede wszystkim praktycy i sama się od nich bardzo dużo uczę, a co lepsze - w kuluarach mogę o wiele rzeczy dopytać. Cenię sobie również I love Marketing.


Czy możesz polecić jakieś lektury, filmy, seriale, płyty, programy spoza świata marketingu, które warto znać, pracując w marketingu? 🙂


Wszystkie książki o psychologii społecznej i kognitywistyce. Serial Mad Men oraz The Office. Zupełnie inne, oba turbo ciekawe. Oba pokazują, jak pracować i zarządzać zespołem nie należy. Płyty Rolling Stone'sów, Michaela Jacksona i Carlosa Santany. Przy nich pracuje mi się najlepiej. Z podcastów Wojewódzki i Kędzierski. To majstersztyk jeśli chodzi o research i warsztat dziennikarski, który i nam się bardzo przydaje.

Comments


Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz dołączyć do grona autorów lub zespołu NM?

Skontaktuj się z nami >

© 2012-2024 NowyMarketing jest marką 143Media Sp. z o.o.

bottom of page