top of page

Alicja Rost

Brand & Marketing Manager, Vercom S.A


Brand & Marketing Manager, Vercom S.A

Na czym polega Twoja praca?


W mojej codziennej pracy w Vercom i w projekcie MessageFlow skupiam się na wieloaspektowych działaniach marketingowych i komunikacyjnych. Współpracuję z zarządem przy realizacji strategii marketingowych i PR Vercom S.A. Moje zadania obejmują również zarządzanie treścią na stronach internetowych, w tym SEO, prowadzenie działań w social mediach, tworzenie grafik, organizowanie eventów, a także przygotowywanie materiałów informacyjnych i sprzedażowych, czy tworzenie newsletterów dla Redlink oraz MessageFlow.


Jak wygląda Twoje miejsce pracy?


Pracuję hybrydowo, w biurze jestem raz lub dwa razy w tygodniu, głównie, żeby spotkać się z zespołem, omówić ważne taski i wypić razem kawę. Must-have w pracy hybrydowej to wygodny fotel biurowy, duże biurko oraz monitor w biurze oraz w domu. Na moim biurku możecie znaleźć mnóstwo długopisów, kolorowych zakreślaczy i sporo dokumentów, które czekają na swoją kolej.


Z jakiego komputera korzystasz?


Korzystam z komputera marki DELL 13' i jestem bardzo zadowolona, jednak przy mniejszym ekranie konieczny jest wysokiej klasy drugi monitor, w szczególności, kiedy planujesz strukturę nowej strony lub tworzysz grafiki do social mediów czy newsletterów. Przy tego typu taskach nie może zabraknąć również myszki bezprzewodowej oraz słuchawek, które dobrze wygłuszają, żeby łatwiej się skupić (w szczególności przy pracy na open space'ie).


Z jakiego smartfona korzystasz?


iPhone 13 mini


Jakie aplikacje pomagają Ci dbać o Twoją produktywność?


W szczególności jest to Notion do planowania daily oraz weekly tasków, jeśli mam coś w Notion, to wiem, że nie zapomnę wykonać tego zadania w terminie. Google Calendar to również mój must-have - lubię mieć zaplanowane dni. Zapomniałabym jeszcze o Habitica, która pomaga pracować nad nawykami.


Z jakich innych gadżetów korzystasz?


Tylko ze słuchawek, które maja funkcję Noise Canceling'u. Staram się nie nosić smartwatch-a podczas pracy, za bardzo mnie rozprasza, kiedy dostaję powiadomienia.


Jakie są Twoje lifehacki na efektywną pracę?


Planowanie i pozostawienie rezerwy czasowej na hot taski, które często wpadają z terminem realizacji na już. Wtedy wiem, że nie zalegam innym osobom z zespołu z częścią projektu, za którą jestem odpowiedzialna i mogę zająć się rzeczami pilnymi i ważnymi od zaraz.


Jaki jest Twój sposób na relaks w trakcie/po pracy?


Kiedy pracuję z domu często robię sobie kilka małych przerw na zrobienie ulubionej kawy i herbaty, a w międzyczasie głaskam mojego psiaka. W biurze natomiast podczas czekania aż zagotuje się woda na herbatę patrzę przez okno jak bardzo zakorkowany jest Poznań :)

Po pracy dużo spacerów, bieganie oraz wszelakie sporty ekstremalne są moją idealna odskocznią.


Skąd najbardziej lubisz czerpać wiedzę o marketingu?


Czytam dużo książek ale nie tylko o marketingu, śledzę portale inwestorskie oraz newsy ze świata biznesu. Ostatnio miałam przyjemność uczestniczyć w konferencji I <3 marketing, gdzie zainspirowałam się do działania w szczególności w temacie wykorzystania narzędzi opartych na AI.


Czy możesz polecić jakieś lektury, filmy, seriale, płyty, programy spoza świata marketingu, które warto znać, pracując w marketingu? 🙂


Film: FYRE: The Greatest Party That Never Happened

Serial: The Crown

Książka: Poza schematem - Malcolma Gladwella

Książka: Zjedz tę żabę! Tracy Brian

Comments


Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz dołączyć do grona autorów lub zespołu NM?

Skontaktuj się z nami >

© 2012-2024 NowyMarketing jest marką 143Media Sp. z o.o.

bottom of page